KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14498150
nr 1449 8150
Gunnar Ruda
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 29x38cm, yttermått inklusive ram: 44x54cm
Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:07:39
16/2 19:42:20